کف‌پوش های گرانولی لاستیکی یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای کف‌پوش سالن‌های ورزشی است. بااین‌حال، شاید شما نگران باشید که این کف‌پوش ها تا چه حدی مقاوم هستند. ورزشکاران به شدت در حال تمرین هستند، شما باید اطمینان داشته باشید که کف‌پوش گرانولی لاستیکی باشگاه ورزشی قادر به تحمل ضربه‌های ناگهانی وزنه‌های سنگین دمبل و هالتر است.

کف‌پوش های گرانولی بسیار بادوام طراحی شده‌اند

کف‌پوش گرانولی ضخامت‌های مختلفی دارند. برای باشگاه‌های ورزشی به هیچ وجه ضخامت زیر ۸ میلی‌متر توصیه نمی‌شود، ما معمولاً ضخامت بین ۱۰ تا ۱۵ میلیمتر را پیشنهاد می‌کنیم. این مقدار ضخامت، به خوبی قادر به تحمل وزن دستگاه‌ها و پرتاب وزنه‌ها می‌باشد. در غیر این صورت احتمال صدمه دیدن سطح زمین و ایجاد صداهای ناخوشایند وجود خواهد داشت.

چگونه عمر کف‌پوش های گرانولی را افزایش دهیم؟

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا سالن‌های ورزشی بدن‌سازی و پرورش اندام به‌جای کف‌پوش های گرانولی از تاتامی فومی استفاده نمی‌کنند؟ در حالی که درکف بعضی از سالن‌های تناسب اندام از رول‌های مت استفاده می‌شود. استفاده از تاتامی فومی به عنوان کف‌پوش در این باشگاه‌ها به صرفه نیست. در سالن ورزشی شما مطمئناً حجم رفت و آمد بسیار بالا است، و قسمت‌هایی از این کف‌پوش به علت پا خوردن زیاد و تحمل وزن بسیار بالای وزنه‌ها و دستگاه‌ها، هالتر سریع‌تر از بین خواهد رفت.
شما حتی می‌توانید قسمت‌هایی از کف پوش‌ها گرانولی لاستیکی خود را در مناطقی که وزن بسیار بالایی را تحمل می‌کنند و مستعد پارگی و از بین رفتن هستند، هر مدت یک‌بار با جابجایی تایل های لاستیکی وزن بالا به قسمت‌های دیگر آن انتقال دهید یا اگر کف پوش به هر دلیلی آسیب دید، یک قطعه از آن را جدا کرده و کف‌پوش سالم را جایگزین کنید.

صدای وزنه‌ها، تنها صدای ناخوشایند یک سالن ورزشی نیستند

اگر سالن ورزشی شما در طبقه بالای یک شرکت یا منزل است، گرانولی کاربردی بیشتر از یک کف‌پوش فقط برای تحمل سنگینی وزنه‌های دمبل و هالتر را دارد. بدین معنی که کف‌پوش های گرانولی تا حد بالایی مانع انتقال صداهایی از قبیل برخورد وزنه‌ها به زمین، مربیان مشتاق، موسیقی و افراد در حال تمرین می‌شود.

کف‌پوش گرانولی ضربه گیرهایی مناسب و ایمن هستند

کف‌پوش های گرانولی ضربه گیری مناسبی را در مقابل وزن‌های مختلف دارند. و آسیب‌های وارده بر اثر ضربه و زمین خوردن ورزشکاران را به حداقل می‌رسانند. حتی جهش ضربه‌های سنگین را کاهش می‌دهند. بدین معنی که اگر یک وزنه سنگین روی زمین بیفتد، به مقدار خیلی کمی به سمت بالا پرتاب می‌شود. مسلماً این گزینه در مورد کف‌پوش های دیگر صدق نمی‌کند.

در نهایت کف‌پوش گرانولی به سادگی تمیز می‌شوند. فقط آنها را بشویید و ضد عفونی کنید. نیازی به براق کردن و پولیش ندارند. می‌توانید کف‌پوش گرانولی لاستیکی باشگاه ورزشی یزد فوم، مناسب و بادوام را انتخاب کرده و از مزایای آن استفاده کنید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *