طراحی داخلی ساختمان‌های تجاری، بر روی کارکنان و مشتریان شما تاثیر مهمی خواهد داشت. معماران و طراحان داخلی هر دو موافقند که انتخاب شکل و رنگ کف‌پوش، روی حسی که شما از کل اتاق می گیرید، تاثیر می گذارد. لذا این یک تصمیم مهم است. شما چه فرش، سنگ فرش،لاستیک گرانولی، تاتامی فومی، سرامیک، کف‌پوش پی وی سی و یا پارکت را انتخاب کنید، برخی آیتم ها هستند که در انتخاب رنگ مناسب، باید در نظر گرفته شوند.

اندازه اتاق

همانطور که دیوارهای سفید می‌توانند اتاق را بزرگ‌تر از اندازه واقعی آن نشان دهند، رنگ‌های مختلف کف‌پوش نیز می تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد.
اگر فضای بزرگی دارید، اما مایل هستید گرم و دنج به نظر برسد، بهتراست رنگ‌های تیره و یا طرح چوب را برای کف‌پوش محیط در نظر بگیرید. برای فضاهای کوچک تر، می‌توانید کف‌پوش رنگ روشن، مانند رنگ بژ و یا طوسی روشن را انتخاب کنید.

رنگ های موجود و طراحی

گاهی شما قصد بازسازی یک ساختمان را دارید. دیوارها و مبلمان رنگ مشخصی دارند، اگر چنین شرایطی وجود دارد، شما باید با تمامی رنگ ها ی موجود، به طرح ایده آلی که در ذهن دارید برسید . مثلا اگر دیوارها توناژ آبی دارند، نباید کف‌پوش را با زمینه سبز انتخاب کنید، بین این دو رنگ هارمونی وجود ندارد و عملا انسجام حسی محیط را از بین می برد.

رنگ‌ها و اتمسفر

اما اگر از ابتدا شروع می کنید و یا یک نوسازی کامل انجام می دهید، باز هم باید یک طرح مشخص برای خود داشته باشید. می‌خواهید چه جوی را ایجاد کنید؟ لازم است که کف‌پوش با دیوارها و مبلمان، هماهنگ باشد.
رنگ‌های روشن باعث می‌شود فضای شما شادتر و روشن‌تر به نظر برسد. اگر به دنبال آرامش هستید، باید بیشتر ازرنگ‌های طیف خاکستری استفاده کنید. برای یک فضای طبیعی و سنتی ، بیشترطیف قهوه ای را انتخاب کنید. اگر به دنبال تجمل و فضای لاکچری هستید، ازرنگ مشکی و خطوط مشکی رنگ استفاده کنید. کف‌پوش سیاه هم چنین می‌تواند یک حس دراماتیک نمایشی را ایجاد کند.

نورپردازی

یک ایده خوب برای انتخاب کف‌پوش این است که زمانی که رنگ کف‌پوش را انتخاب می‌کنید، نمونه‌ها را نگه دارید و بررسی کنید که در زمان‌های مختلف روز چگونه به نظر می رسند. در طول روز، تابش نور در دفتر یا ساختمان شما تغییر خواهد کرد. حتی رنگ فرش نیز تحت نور مصنوعی تغییر خواهد کرد. رنگ یک کف‌پوش که تحت یک نورطبیعی فوق‌العاده به نظر می‌رسد ممکن است در فضای بسته یا زیر چراغ های الکتریکی کاملا تغییر کند و با طراحی شما هیچگونه انسجام و هماهنگی نداشته باشد.

زمانی که یک کف‌پوش را برای ساختمان تجاری خود انتخاب می‌کنید، مهم است که تصویر کاملی از محیط را در ذهن داشته باشید. تمام زوایای مختلف را در نظر بگیرید. زمانی که کاملا می‌دانید چه می خواهید و دنبال چه سبکی هستید، این کار بسیار آسان‌تر است. استفاده از رنگ‌ها به طور مناسب دردستیابی به اهداف شما کمک خواهد کرد، زیرا دریک طراحی ایده آل، کف‌پوش نقش مهمی را ایفا می کند.

شما می توانید توسط کارشناسان ما در این زمینه راهنمایی های لازم را داشته باشید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *