کف‌پوش های گرانولی لاستیکی را می‌توان به دلایل مختلفی خریداری و نصب کرد. این کف‌پوش ها یک سطح ایمن را ایجاد کرده و ضد لغزندگی هستند. بااین‌حال، همه کف‌پوش های گرانولی مثل هم نیستند. در اینجا، هر آنچه که باید قبل از نصب در مور این کف‌پوش ها بدانید را به شما خاطر نشان می‌کنیم.

هدف اولیه شما از استفاده از کف‌پوش گرانولی لاستیکی چیست؟

گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد، بنابراین شما باید برای برآورده کردن نیازهایتان نوع مناسب را انتخاب کنید. نیازهایتان را اولویت بندی کنید: راحتی، ایمنی، دوام، کارایی و یا حفاظت از کف سالن. به‌عنوان مثال، یک سالن ورزشی نیاز به یک کف‌پوش گرانولی با تراکم بالا جهت حفاظت کف سالن از وزن دستگاه‌ها و پرتاب ناگهانی وزنه‌ها را دارد.

در حالی که یک کف‌پوش گرانولی با تراکم پایین‌تر در عین اینکه احساس راحتی و نرمی بیشتری دارد، اما در این مورد کاربرد مناسبی نمی‌تواند داشته باشد و در چنین شرایطی این کف‌پوش ها، پنجاه درصد از کف‌پوش های با تراکم بالا، کمتر دوام دارد و دچار صدمه می‌شود. کف‌پوش گرانولی با انواع رنگ‌ها و بافت‌هایی که دارد، جایگزین مناسبی برای کاشی و سنگ‌فرش است.

چه مقدار به کف‌پوش های گرانولی نیاز دارید؟

هرچقدر کف سالن شما زیبا و تزئینی باشد و شرایط خوبی داشته باشد، ممکن است برای مدت طولانی راحت و راضی باشید، اما در طول زمان کارکنان شما احساس خستگی جسمی کرده که منجر به دردهای مزمن شده و خطر افزایش تنش، صدمه و یا حتی پایین آمدن راندمان کاری آنها می‌شود. و یا ممکن است کف سالن مجموعه شما، یک فضای گرم یا خوشایند برای شاگردان شما فراهم نکند. در مورد ساختمان و موسسه خود فکر کنید، که چه نوع کف‌پوشی را نیاز دارید. کف‌پوش گرانولی  برای زمین‌های دو میدانی، پارک‌های محلی، میادین و غیره کاربرد دارد. و شامل نوع مربعی، پازلی و رولی می‌شود که می‌تواند محیط موردنظر را به‌طور کامل تجهیز کند.

آیا برای نصب کف‌پوش های گرانولی، چسب مورد نیاز است؟

شما برای کف‌پوش سرمایه گذاری می‌کنید که یک محیط امن و عاری از خطر داشته باشید و ایمنی را تا حد امکان افزایش دهید. بنابراین درنهایت کف‌پوشی را می‌پسندید که خطر افتادن و لیز خوردن را به صفر برساند. اگر احتمال دارد کف‌پوش مرطوب شود، مانند کف‌پوش هایی که در پیست‌های اسکی و یا پیست‌های اسکیت روی یخ – نصب می‌شوند، باید حتی‌الامکان از لغزندگی و لیز خوردن آنها جلوگیری کرد،  تا راه رفتن روی آنها ایمن باشد.

به هر حال شما وقتی یک محیط را کف‌پوش می‌کنید، بسته به حجم رفت و آمد روی آن کف‌پوش و البته ضخامت کف‌پوش، می‌توانید تصمیم بگیرید که از چسب استفاده بکنید یا خیر. به عنوان مثال وقتی از یک قطعه کف‌پوش گرانولی باضخامت کم، به‌عنوان پادری در یک مسیر پرتردد استفاده می‌کنید، امکان دارد خطر تکان خوردن کف‌پوش و در نهایت سقوط از پله‌ها به وجود بیاید.

شما با خرید کف‌پوش های گرانولی لاستیکی از شرکت یزد فوم در زمان و هزینه صرفه جویی می‌کنید و استرس را تا حد امکان در محیط مورد نظر کاهش می‌دهید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *