هنگامی‌که در مورد نصب کف‌پوش ها صحبت می‌کنیم، دو کلمه صاف و هموار کاربرد زیادی دارد. اما واقعاً این دو کلمه به چه معنایی هستند؟

نخستین گامی که قبل از نصب کف‌پوش در هر مکانی باید برداشته شود این است که ما سطحی صاف و هموار داشته باشیم. در حقیقت هر چقدر سطح زیر کف‌پوش مناسب‌تر باشد، کف‌پوش مناسب‌تری را خواهیم داشت. سطح زیر کف‌پوش هیچ‌گاه دیده نخواهد شد، اما اگر صاف و هموار نشود تأثیر مستقیم بر روی کیفیت و کارایی کف‌پوش خواهد داشت. به‌صورتی که هرگونه کثیفی، ماسه و سیمان، فرو رفتگی و ناصافی، مستقیماً روی ظاهر و عمر کفپوش تأثیر خواهد داشت.

ما تماسی از طرف یک مشتری داشتیم که اخیراً کافی‌شاپ خود را کف‌پوش کرده و اظهار نارضایتی می‌کرد. به دلیل سطح نامناسب زیر کف‌پوش، کیفیت و ظاهر آن دچار مشکل شده و ناگزیر مجبور به تعویض کف‌پوش بود.

نصب کنندگان کف‌پوش قبلی را روی یک سطح ناهموار نصب کرده بودند. به جهت صرفه جویی در زمان و هزینه، به‌جای اینکه از یک لایه چسب برای کف‌پوش ها استفاده کنند، چسب را داخل حفره‌ها و تو رفتگی های سطح ریخته و بعد از مدتی، این حفره‌ها منقبض و شکسته شده و سوراخ‌های دیگری را در سیمان به وجود آورده بودند.

همین‌که مدت زمانی از نصب گذشته بود، حفره‌های ایجاد شده در سیمان، ظاهر و کیفیت کف‌پوش را تحت تأثیر قرار داده بودند.

یزد فوم برای نصب مجدد، کف‌پوش قدیمی را جدا کرده، چسب‌های اضافی را پاک کردیم و با یک لایه بتن، سطح را کاملاً هموار کرده و کف‌پوش جدید را با استفاده از یک لایه چسب و با روش مور تأیید سازنده، بر روی سطح نصب کردیم.
به جهت صرفه جویی در هزینه توسط نصاب، مشتری در دراز مدت مجبور به تعویض زودرس کف‌پوش شده و متحمل هزینه‌های اضافی جهت نصب ضعیف قبلی می‌شود.

اما الآن مشتری ما صاحب یک کافی‌شاپ زیبا است که کف‌پوش آن به درستی نصب شده و سال‌ها می‌تواند از آن استفاده کند.

دسته‌ها: کف‌پوش

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *