هنگامی که به دنبال تهیه یک کف‌پوش لاستیکی هستید، باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید کف‌پوشی داشته باشید که همه انتظارات شما را برآورده کند، باید انتخاب مناسبی داشته باشید. همچنین یک کف‌پوش مناسب، در به وجود آمدن طرحی که مد نظر دارید، به شما کمک می‌کند.

لاستیک ضد خستگی است. تمام کف‌پوش های لاستیکی با توجه به داشتن توانایی جذب فشار باری که روی آنها است، دارای خاصیت ضد خستگی هستند. حتی با مرتفع کردن مقدار کمی از فشاری که به پاها وارد می‌شود، باعث کمتر خسته شدن پاها در هنگام راه رفتن و حتی ایستادن می‌شود.

لاستیک ضد باکتری است. هیچ نوع کف‌پوش لاستیکی وجود ندارد که به تولید یا رشد باکتری کمک کند. مگر اینکه به جهت کاری که روی آن انجام می‌دهید و یا نوع شستشوی شما، این مشکل به وجود بیاید.

محیط‌های خاصی هستند که به یک نوع کف‌پوش با انعطاف پذیری بالا نیاز دارند ولی به جهت خطر ایجاد باکتری، نیازمند کف‌پوش خاصی هستند که باعث جلوگیری از رشد آن شود، مانند بیمارستان‌ها.. در این موارد کف‌پوش های لاستیکی بهترین گزینه هستند.

همه کف‌پوش های لاستیکی کیفیت یکسانی ندارند. ممکن است مواد اولیه‌ی یکسانی داشته باشند، اما در نسبت‌های هر یک از مواد تشکیل دهنده و فرآیند تولید، با یکدیگر تفاوت دارند. شما می‌توانید با توجه به بودجه و نوع نیاز خود، بهترین تصمیم را بگیرید.

مراحل تولید کف‌پوش گرانولی لاستیکی یزد فوم

همه کف‌پوش های لاستیکی بوی بد نمی‌دهند! در واقع امروزه کمتر محصولی در بازار دیده می‌شود که بوی شدیدی داشته باشد. در فرآیند تولید کفپوشهای لاستیکی، ابتدا سیم طوقه لاستیک (تایر) توسط دستگاه‌های سیم کش خارج شده سپس تایر فاقد طوقه توسط تسمه نقاله به دستگاه خردکن هدایت می‌گردد. قطعات لاستیک خارج شده از خردکن توسط تسمه نقاله به خردکن ثانویه هدایت شده و به قطعات یک سانتیمتری تبدیل می‌شوند. در مرحله بعد پس از عبور از آهن‌ربا، جداسازی سیم فلزی از بافت تایر صورت می‌گیرد.

سپس عملیات جداسازی الیاف به‌وسیله سرند و سای کلون انجام می‌گیرد. و پس از آن مواد وارد آسیاب‌های نهایی می شوند که به‌صورت گرانول و پودر لاستیک در خواهند آمد. در این مرحله عملیات دقیق جداسازی الیاف و سیم فلزی از پودر لاستیک نیز صورت می‌گیرد و در نهایتاً محصول فوق بسته بندی می‌شود.

در مرحله تولید کف‌پوش، گرانول‌های لاستیکی با چسب پلی یورتان و رنگ در مخلوط کن‌ها, تحت زمانی مشخص و با فرمول‌های خاص مخلوط شده و سپس مخلوط به‌دست آمده با جرمی مشخص (ضخامت کف‌پوش تولیدی) در قالب‌های موجود ریخته شده و در پرس گرم قرارگرفته و در فشار و دمای مشخصی پخته می‌شوند. درنهایت پرس‌ها تخلیه و محصول به انبار هدایت می‌گردد. حال بسته به کیفیت لاستیک‌های بازیافتی، و اینکه برای چندمین بار بازیافت صورت می‌گیرد، بوی محصول نهایی متفاوت است. لذا اگر لاستیک برای چندمین بار بازیافت شده باشد، بوی بدی مانند بوی ماهی دارد.

لاستیک دارای مموری (حافظه) می‌باشد

اگر یک کف‌پوش لاستیکی به‌صورت رولی ساخته‌شده باشد، به‌صورت ذاتی این حالت را داشته و می‌توان دومرتبه آن را به‌صورت رول در آورد. کف‌پوش رولی باید به وسیله چسب به سطح چسبانده شود. اگر یک کف‌پوش لاستیکی به‌صورت مسطح و صاف ساخته شود، درهرصورت این حالت خود را حفظ می‌کند، حتی اگر سطح زیر آن صاف نباشد و یا به جایی تکیه داده شود. کف‌پوش های مسطح و پازلی بهترین گزینه‌ای هستند که برای شما طراحی شده‌اند.

چه نوع کف‌پوش لاستیکی برای پروژه شما مناسب است؟

انتخاب یک نوع کف‌پوش لاستیکی مناسب، بستگی به جایی دارد که می‌خواهید آن را کف‌پوش کنید. مکان‌های مختلف، نیاز به امکانات متفاوتی دارند که شما در هنگام انتخاب یک کف‌پوش، باید همه آن جوانب را در نظر بگیرید.

دفاتر کاری، مدارس، کتابخانه‌ها: گزینه‌های بسیار زیبا و جذاب برای این اماکن وجود دارد. رنگ‌ها و بافت‌های مختلف این کف پوش‌ها که به‌طور مداوم در حال گسترش و نوآوری است، به شما حق انتخاب‌های بیشتر و متنوع‌تری را می‌دهد.

اگر طرح یا لوگوی خاصی را در نظر دارید، می‌توانید سفارش تولید آن را بدهید. تولید کنندگان این کف‌پوش ها، برای کاربردهای تجاری، مخلوط رنگ‌های متنوع و شگفت انگیزی را تولید می‌کنند. اگر می‌خواهید مزایای یک کف‌پوش لاستیکی و زیبایی یک سنگ فرش را در کنار هم داشته باشید، این نوع کف‌پوش ها انتخاب مناسبی هستند.

برای مشاهده نمونه ای از این کف‌پوش می‌توانید به لیست محصولات مهدکودک و خدمات شهری یزد فوم مراجعه فرمایید.

سالن‌های تناسب اندام: در این زمینه، گزینه‌های بسیاری پیش روی شما است. محصولات مختلفی در بازار وجود دارد. از خود بپرسید، تا چه زمانی می‌خواهید از این کف‌پوش استفاده کنید، تا زمان جایگزینی دوباره.. چه وسایلی را جهت استفاده در نظر دارید (کاردیو، وزنه، دمبل و غیره)

برای مقایسه و کسب اطلاعات بیشتر درباره ‌کف‌پوش مناسب سالن ورزشی به بخش محصولات ورزشی شرکت یزد فوم مراجعه فرمایید.

سالن‌های و زمین اسکی: در این مکان‌ها حتماً باید جهت نصب کف‌پوش لاستیکی، از چسب استفاده کرد. چسب به عنوان مانعی برای نفوذ آب و برف و یخ به زیر کف‌پوش عمل می‌کند. وجود چسب باعث جلوگیری از انقباض و انبساط کف‌پوش در نوسانات دمایی می‌شود. ضخامت ۲۰ میلی‌متر در یک کف‌پوش با کیفیت، در برابر چکمه‌های اسکی و تیغه‌های اسکیت مقاومت مناسبی خواهد داشت. اما همیشه بررسی کنید که سازنده کف‌پوش، آن را مناسب چنین استفاده‌ای تولید کرده باشد.

چگالی کف‌پوش گرانولی لاستیکی را بررسی کنید

محصولی که دارای گرانول لاستیکی پایین‌تر و پلی اورتان بالاتر است، به حالت اسفنجی بوده و شما قادر خواهید بود که به وضوح منافذ و دانه‌ها را ببینید. یک محصول دارای چگالی بالاتر، دارای محتوای لاستیکی بالاتر است و منافذ کمتری است. این محصول دو تا سه برابر بیشتر عمر می‌کند.

اگر می‌خواهید امتحان کنید، می‌توانید وزن هر متر مربع، با ضخامت یکسان را چک کنید. وزن بالاتر به معنای وجود گذانول لاستیک بیشتر و در نتیجه چگالی بالاتر است. در زیر تصویر نمونه کف‌پوش گرانولی لاستیکی تولید شده توسط شرکت یزد فوم را با بالاترین درصد دانه‌های لاستیک مشاهده می‌فرمایید.

نمونه کف‌پوش گرانولی لاستیکی

جهت یک سطح سست و ناصاف، کف‌پوش پازلی بهترین گزینه هستند، این نوع کف پوش‌ها به شما این امکان را می‌دهند که آنها را از مکان‌های پر تردد و فشار بالا، به مناطق کم تردد جا به جا کرده تا کف‌پوش عمر بیشتری بکند. درست مثل زمانی که شما لاستیک‌های اتومبیل خود را جا به جا می‌کنید.

همچنین اگر ناحیه‌ای آسیب دید، می‌توانید فقط آن قسمت از کف‌پوش گرانولی لاستیکی را تعویض کنید. و اگر مجبور به جابه‌جایی شدید، راحت آنها را به مکان جدید انتقال دهید (ایده آل برای مکان‌های اجاره‌ای).

به مکانی که در آن دمبل‌ها و وزنه‌ها پرتاب می‌شوند، توجه بیشتری داشته باشید. لازم است که در این مکان‌ها که وزن بسیار بالایی را تحمل می‌کنند، یک کف‌پوش اضافه استفاده شود تا مانع صدمه به کف‌پوش شود. (مانند پلت فورم ها و مت هایی که در بدن‌سازی استفاده می‌شوند).

برای تهیه رنگ‌ها و کیفیت مناسب، با کارشناسان ما از طریق بخش پشتیبانی تماس بگیرید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

blank

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *