یک گزینه مدرن و محبوب برای کفن‌پوش‌های اداری، کف‌پوش پی وی سی است. از مزایای این کف‌پوش می‌توان به زیبایی، دوام بالا، مقاومت به لکه و مقرون به صرفه بودن آن اشاره کرد. برای کسانی که علاقه شدید به کف‌پوش های چوبی دارند ولی به دلایلی عملاً نمی‌توانند از آن استفاده کنند، کف‌پوش پی‌وی‌سی می‌تواند مناسب‌ترین جایگزین باشد.
کف‌پوش پی وی سی از یک نوع پلاستیک مصنوعی تشکیل شده که به‌وسیله چسب مخصوص، روی سطوح صاف ورق، چوب، فوم و کاشی نصب شده است.

باوجود مزایای بسیار زیادی که این نوع کف‌پوش دارد، ازجمله زیبایی ظاهری آن، ممکن است به این فکر کنید که این کف‌پوش ازچه عناصری ساخته شده است. تمامی این محصولات از پلی وینیل کلراید ساخته شده‌اند که با اضافه کردن ترکیبات مختلفی برای ایجاد ظاهر جذاب، رنگ، سختی، انعطاف‌پذیری و درخشندگی که دلخواهمان است، تولید می‌شود.

برای تولید ورق‌های PVC که پایه کف‌پوش های پی‌وی‌سی هستند، تولیدکنندگان وینیل را در یک مایع به حالت تعلیق در می‌آورند و سپس مخلوطی ایجاد می‌کنند که در طول یک فرآیند غلتان، به یک لایه نازک تبدیل می‌شود. این پلاستیک مایع به نام پلاستیسول شناخته می‌شود که از طریق استفاده از گرما و هوا خشک می‌شود و مواد به یک صفحه محکم و قدرتمند تبدیل می‌شود. این صفحه را می‌توان برش داد و برای تولید کف‌پوش های محکم پی‌وی‌سی به‌کار برد.

ازآنجاکه این نوع تولید به روش پلاستیک مایع است، ظاهر آن‌ها محدود به رنگ‌ها و طرح‌های ساده است که می‌توان آن‌ها را به‌عنوان پایه رنگ معرفی کرد. برای طرح‌های پیچیده‌تری که امروزه در محیط‌های مدرن دیده می‌شوند، این کف‌پوش ها به دستگاه‌های چاپ جدیدتر امروزی که دارای ساختار لایه‌ای و همگون هستند، احتیاج دارند.
این پوشش متشکل از اورتان را می‌توان به عنوان بهترین نوع روکش قلمداد کرد. ضخامت این لایه به سیا مقاوم بوده و ما برای کاربردهای تجاری قویاً بیشترین ضخامت را توصیه می‌کنیم. این لایه بسیار با دوام بوده و استحکام کف را افزایش می‌دهد. همچنین مقاوم در مقابل لکه و خش می‌باشد. ما این کف‌پوش ها را برای مکان‌های صنعتی، مراکز سالمندان، بیمارستان‌ها، آموزشگاه‌ها، مغازه‌ها و مهمانداری‌ها پیشنهاد می‌کنیم.

برخی از مزایای کف‌پوش پی وی سی عبارت‌اند از

  • برای مکان‌های با تردد بالا، بسیار با دوام است.
  • رفت و آمد و قدم زدن روی آن بسیار آسان است.
  • مقاوم در مقابل خراش، از قبیل خراش‌ها ی ایجاد شده توسط حیوانات خانگی است.
  • در مقابل کف‌پوش هایی با ظاهر زیبا و مناسب مانند آن، یک کف‌پوش مقرون به صرفه است.
  • تنوع گسترده‌ای از رنگ و طرح در این کف پوش‌ها وجود دارد، مثلاً طرحی همانند یک کف‌پوش چوبی طبیعی.
  • نصب بسیار ساده و ارزان دارد.

برخی از معایب کف‌پوش پی‌وی‌سی عبارت‌اند از

  • PVC در مقابل نور مستقیم خورشید و یا دمای خیلی بالا مقاوم نیستند و این موضوع می‌تواند باعث محو شدن رنگ آنها شود.
  • کشیده شدن برخی اشیاء تیز می‌تواند باعث ایجاد آسیب و خراش روی این کف‌پوش ها شود
  • این کف‌پوش ها برای استفاده در محیط باز مناسب نیستند. اگر قسمتی از محل کار شما در محیط باز است، این کف‌پوش برای شما مناسب نمی‌باشد.

اگر دوست دارید بیشتر در مورد این کف پوش‌ها بدانید، با کارشناسان یزد فوم بگیرید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *